2016-Διήμερη εκδήλωση στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας με θέμα ?Μαθαίνω πριν Σπουδάσω?

Τα Κέντρα Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.) της Διεύθυνσης Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης, στα πλαίσια των Ημερών  Σταδιοδρομίας (Υ.Α. Γ2/5088/1-10-2001), συνδιοργανώνουν με το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (ΠΑ.ΜΑΚ.) εκδήλωση με θέμα «Μαθαίνω πριν σπουδάσω», με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών Γ΄ τάξης των Λυκείων (ΓΕΛ & ΕΠΑΛ ομάδα Β) αρμοδιότητάς τους για τα τμήματα του ΠΑ.ΜΑΚ.

Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν μέλη Δ.Ε.Π. από όλα τα Τμήματα του ΠΑ.ΜΑΚ. προκειμένου να παρουσιάσουν το πρόγραμμα σπουδών του κάθε Τμήματος και τις προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης των αποφοίτων του.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου και την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας. Οι παρουσιάσεις των τμημάτων έχουν χωριστεί σε δύο θεματικές ενότητες σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα.

Σχετικά αρχεία

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΔΕ