2013- Ημέρα παρουσίασης Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας που υλοποιήθηκαν τη σχολική χρονιά 2012-13

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης στα πλαίσια των Ημερών  Σταδιοδρομίας (Υ.Α. Γ2/5088/1-10-2001) αλλά και της διάχυσης των αποτελεσμάτων δράσεων των σχολικών μονάδων, οργανώνει εκδήλωση με θέμα: «Συμμετέχω-Συνεργάζομαι-Δημιουργώ», αφιερωμένη στην παρουσίαση των Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας που υλοποιήθηκαν κατά τη σχολική χρονιά 2012-13 στις σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς του.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Μαΐου 2013 στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης (Δημ. Καραολή και Καπετάν Χάψα, Θέρμη) από τις 10:30 έως τις 13:30.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που υλοποίησαν Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας στα σχολεία τους κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά  να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά με το ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης μέχρι τις 26 Απριλίου 2013  προκειμένου να δηλώσουν ή να επιβεβαιώσουν τη συμμετοχή τους αλλά και τον τρόπο και τα μέσα  παρουσίασης.

Παρακαλούνται επίσης οι διευθυντές/τριες να ενημερώσουν τους συλλόγους διδασκόντων και τους εκπαιδευτικούς που υλοποίησαν Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας των σχολείων τους για τη συγκεκριμένη δράση και να μεριμνήσουν για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών/τριών  στο χώρο της εκδήλωσης τηρώντας όλες τις σχετικές οδηγίες.

Δ.Ε. Αν. Θεσ/νίκης

Δρ.   Άλκηστις Ζερβοπούλου