2012-13 Ενημερωτικές συναντήσεις εκπαιδευτικών που υλοποιούν Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας

Για την αποτελεσματικότερη υλοποίηση των Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας τη σχολική χρονιά 2012-13, κρίνονται  απαραίτητες οι συναντήσεις των παιδαγωγικών ομάδων με τα στελέχη του ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης.

Στις συναντήσεις αυτές τα μέλη των παιδαγωγικών ομάδων:

α) θα καταθέσουν τις εμπειρίες τους από τη μέχρι τώρα πορεία υλοποίησης (δυσκολίες  και εμπόδια κατά την υλοποίηση, πιθανή αναπροσαρμογή στόχων και μεθόδων εργασίας,  κλπ). και θα γίνει κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να τους δοθεί βοήθεια και υποστήριξη για το υπόλοιπο της υλοποίησης,

β) θα συζητήσουν προτάσεις για την εκδήλωση παρουσίασης των προγραμμάτων.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης (Απ.   & Γρηγ. Ταβάκη 28, Θέρμη) ως εξής:

Πέμπτη 28-3-2013 ώρες: 13:00-14:30

Παρασκευή 29-3-2013 ώρες 8:30-10:00

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να επιλέξουν μία από τις δύο ημέρες και ώρες που επιθυμούν.

Η συμμετοχή ενός τουλάχιστον μέλους της παιδαγωγικής ομάδας κρίνεται απαραίτητη.

Παρακαλούνται οι κύριοι Διευθυντές, κυρίες Διευθύντριες να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους εκπαιδευτικούς  που υλοποιούν προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας στα σχολεία τους, και να τους διευκολύνουν προκειμένου να παραβρεθούν στις προγραμματισμένες συναντήσεις στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης.