2016-Αιτήσεις για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

Από τον Οργανισμό Απασχόλησης Εργατικού ?υναμικού (ΟΑΕΔ) ανακοινώνεται, ότι κατά  το  σχολικό  έτος  2016-17  θα  εισαχθούν  στις  Επαγγελματικές  Σχολές  Μαθητείας   του   ΟΑΕ?   5.772   μαθητές   και   μαθήτριες,   προκειμένου   να εκπαιδευτούν σε 30 ειδικότητες, με ζήτηση στην Αγορά Εργασίας. ?ικαίωμα  υποβολής  αίτησης  έχουν  οι  κάτοχοι  τουλάχιστον  ενδεικτικού Α ?Τάξης    Επαγγελματικών  Λυκείων  ή  Γενικών  Λυκείων  και  έχουν  γεννηθεί  τα έτη 1993-2000. Αιτήσεις υποψηφιότητας υποβάλλονται από 28-6-2016 έως 31-8-2016 στις Γραμματείες των Επαγγελματικών Σχολών του ΟΑΕ? κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες. Η  επιλογή  των  μαθητών  γίνεται  με  το  βαθμό  Τίτλου  Σπουδών  και  με κοινωνικά κριτήρια.
Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τα παρακάτω σχετικά αρχεία.