2014-Η εγκύκλιος για τις Στρατιωτικές Σχολές

Προκήρυξη διαγωνισ?ού Επιλογής Σπουδαστών-τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυ?άτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών ?οκί?ων (ΣΝ?), Ικάρων (ΣΙ), Αξιω?ατικών Σω?άτων (ΣΣΑΣ), Αξιω?ατικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιω?ατικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολε?ικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ), Τεχνικών Υπαξιω?ατικών Πολε?ικής Αεροπορίας (ΣΤΥΑ), Υπαξιω?ατικών ?ιοικητικών (ΣΥ?), Πολε?ικής Αεροπορίας.

Ο αριθμός των υποψηφίων που θα εισαχθούν στις Στρατιωτικές Σχολές των Ενόπλων Δυνάμεων, θα ανακοινωθεί μετά την υπογραφή και δημοσίευση της Κοινής Υπουργικής Απόφασης των συναρμοδίων Υπουργείων.

1. Έλληνες Εσωτερικού

α. Υποβολή Αίτησης-Δικαιολογητικών: έως 12 Μαΐου 2014

(Ημερομηνία στην οποία πρέπει να έχουν περιέλθει στις Σχολές 1ης Προτίμησης-ΔΑΕ/Β1).

2. Έλληνες Εξωτερικού

α. Υποβολή Αίτησης-Δικαιολογητικών: έως 11 Ιουλίου 2014

(Ημερομηνία στην οποία πρέπει να έχουν περιέλθει στη ΔΑΕ/Β1).