Εγχειρίδιο επαγγελματικής εκπαίδευσης και αρχικής επαγγελματικής κατάρτισης στον Ν. Θεσσαλονίκης

Στο εγχειρίδιο αυτό επιχειρείται να γίνει μια πλήρης καταγραφή όλων δημόσιων σχολείων επαγγελματικής εκπαίδευσης (ΕΠΑΛ) και των δημόσιων φορέων αρχικής επαγγελματικής κατάρτισης (ΕΠΑΣ, ΣΕΚ, ΙΕΚ).

Τα σχολεία αυτά είναι του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων αλλά και άλλων υπουργείων που προσφέρουν κατάρτιση στον Νομό Θεσσαλονίκης σύμφωνα με τα νέα δεδομένα του Νόμου 4186 (ΦΕΚ 193/17.09.2013) και των σχετικών Υπουργικών Αποφάσεων και εγκυκλίων που ακολούθησαν.

Φιλοδοξεί να γίνει ένα εργαλείο πληροφόρησης στα χέρια των μαθητών και νέων ηλικίας μεγαλύτερης των 15 ετών, των γονέων και κηδεμόνων τους, των εκπαιδευτικών, των εκπαιδευτών ενηλίκων αλλά και των συμβούλων σταδιοδρομίας.

Δείτε την νέα έκδοση με τα δεδομένα του  έτους 2014-2015.

Σημείωση: Στην νέα έκδοση έχουν συμπεριλαμβάνονται και οι τροπολογίες που κατατέθηκαν στις 10/11/14  αλλά δεν έχουν ακόμη ψηφισθεί. Το εγχειρίδιο επικαιροποιείται  τακτικά (κατεβάστε πάντα την τελευταία έκδοση)